ویژگی های ایرپاد پرو2

11/7/2022 ادمین سایت
ویژگی های ایرپاد پرو2

طراحی مجدد یا قدیمی

نسل کنونی ایرپاد پرو دارای پایه‌ای کوتاه‌تر از ایرپادهای استاندارد است، هرچند با استناد به چند خبر تایید نشده احتمال دارد که همین پایه کوتاه نیز به کلی از بدنه نسل دوم حذف شود.

«مارک گورمن»، گزارشگر بلومبرگ و تحلیلگر نام آشنای محصولات اپل در سال 2020 گفته بود این شرکت قصد دارد با حذف پایه در نسل دوم، محصول کامپکت‌تری را روانه بازار کند. بدین ترتیب اگر این گفته‌ها صحت داشته باشند، محصول نهایی چیزی شبیه به پیکسل بادز گوگل یا گلکسی بادز سامسونگ خواهد بود. هر چند بعید است که این امر به حقیقت بپیوندند.

بعید بودن موضوع بدین خاطر است که علیرغم شایعات مبنی بر طراحی مجدد ایرپاد پرو 2، تصاویر غیر رسمی درز پیدا کرده از این محصول نشان می‌دهند که نه تنها طراحی مجددی صورت نگرفته، بلکه احتمالا حداقل در زمینه ظاهر محصول با تغییرات اندکی روبه‌رو خواهیم شد.

تصاویر غیر رسمی نمایانگر کیس شارژر به همراه حفره‌های بلندگو در بخش پایینی و یک حفره بزرگ‌تر جهت اتصال بند هستند. گفته شده که حفره‌های بلندگو برای استفاده از ویژگی Find My است تا کاربران بتوانند حتی وقتی که ایرپادها در کیس نیستند هم آن را  به واسطه صدایی که منتشر می‌کند، پیدا کنند.

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که ممکن است در نسل دوم شاهد آن باشیم، حسگر تشخیص پوست است که نمونه‌ مشابه آن در نسل سوم ایرپاد موجود است. در حقیقت حسگر مذکور در تصاویر غیر رسمی از شکل و اندازه‌ای شبیه به حسگر نسل سوم ایرپادهای استاندارد برخوردار است.

همچنین رندرهای منتشر شده توسط 52Audio (تصویر پایین) هم نشان می‌دهند که تغییر خاصی در طراحی ظاهری نسل دوم صورت نگرفته و به نظر می‌رسد که طراحی ایرپاد پرو 2 به ایرپاد 3 نزدیک‌تر شده باشد.

درگاه USB-C

با استناد به منابع متعدد اپل قصد دارد در سری آیفون 15 که در سال 2023 عرضه می‌شود، استفاده از درگاه لایتنینگ را کنار بگذارد و آن را با اتصال USB-C جایگزین کند، بدین ترتیب بعید است که ایرپاد پرو 2 یا هر محصول دیگری که طی رویداد چهارشنبه معرفی می‌شود از درگاه USB-C برخوردار باشد.

مینگ-چی کو نیز یکی از منابع معتبری است که ادعا کرده تا پیش از سال 2023 و عرضه محصولاتی چون سری آیفون 15 شاهد جایگزینی درگاه لایتنینگ نخواهیم بود.

 

مطالب دیگر: ایرپاد پرو 1 ، فروشگاه لوازم جانبی تیک ، فناوری enc چیست

تشخیص ضربان قلب و حرارت بدن

برخی منابع عنوان کرده‌اند که در نسل دوم ایرپاد پرو شاهد ویژگی تشخیص تپش قلب یا حرارت بدن از داخل گوش خواهیم بود اما منابع دیگری اعلام کرده‌اند که استفاده از چنین مواردی بعید خواهد بود.

پشتیبانی از کدک ALAC و سایر بهینه‌سازی‌های صوتی

«مینگ-چی کو»، تحلیلگر مشهور حوزه محصولات اپل عقیده دارد نسل آتی ایرپاد پرو از کدک ALAC یا Apple Lossless Audio Codec پشتیبانی خواهد کرد که به نوبه خود ارتقای عمده‌ای به شمار می‌رود.

گفتنی است که ایرپادهای پرو و استاندارد کنونی به علت استفاده از اتصال بلوتوث از ویژگی مذکور پشتیبانی نمی‌کنند زیرا بلوتوث تنها محدود به کدک AAC است. بنابراین اپل برای استفاده از کدک ALAC باید به دنبال متد جایگزینی باشد که اتصال بلوتوث را دور بزند.

به نظر می‌رسد ایرپاد پرو 2 از آکوستیک مشابهی با ایرپاد 3 برخوردار باشد و با ترکیبی از اجزای داخلی سفارشی به همراه تقویت‌کننده‌های پویا، دارای خروجی صوتی بهینه‌سازی شده‌ای باشد.

همچنین اپل ظاهرا برای ایرپاد پرو 2 از اتصال بلوتوث 5.2 بهره خواهد برد که از LE Audio هم پشتیبانی می‌کند.

 این ویژگی می‌تواند خروجی صوتی منتقل شده توسط بلوتوث را با کیفیت بیشتر و مصرف باتری کمتر پخش کند، همینطور از طریق آن می‌توان دو جفت ایرپاد را به یک آیفون متصل کرد یا برای هر عدد ایرپاد چپ و راست یک اتصال جداگانه تعریف کرد.

قابلیت‌های مشابه سمعک

با استناد به ادعای 52Audio، ایرپاد پرو 2 می‌تواند به عنوان سمعک هم عمل کند. طبق این ادعا قابلیت مذکور می‌تواند اصوات را به وسیله کیس شارژر دریافت و به ایرپاد ارسال کند و با تقویت آنها، خروجی بهتری برای افراد دارای اختلالات شنوایی فراهم کند.

این منبع همچنین عنوان کرده حفره بزرگ‌تر مشاهده شده روی کیس شارژر در تصاویر غیر رسمی نیز برای استفاده از همین قابلیت است که باید گفت این مورد دوم چندان محتمل به نظر نمی‌رسد.

تراشه H1 بروز شده

شنیده‌ها حاکی از آن هستند که ایرپاد پرو 2 به یک تراشه H1 جدید مجهز خواهد بود و علاوه بر آن سیستم SiP و قابلیت‌های حذف نویز خودکار آن نیز بروزرسانی شده است. بدین ترتیب با وجود این تراشه انتظار می‌رود در کنار بهبود عملکرد کلی محصول، مصرف باتری آن نیز بهینه شده باشد.

دیدگاه ها
خرید عمده،هندزفری بیسیم،ساعت هوشمند،ایرپاد،پاوربانک،خرید اینترنتی